Радио Милева

Аца Лукас се огласи по повод новата врска на Соња Вуксановиќ со турскиот милионер: „Таа афера е наместена“

Аца Лукас се огласи по повод новата врска на Соња Вуксановиќ со турскиот милионер: „Таа афера е наместена“

По шпекулациите дека пораншената сопруга на Аца Лукас, Соња Вуксановиќ е во врска со турскиот милионер Озкан Шен се огласи и Лукас кој тврди дека се тоа е смислено поради него.

„Каков бре Турчин, каков бизнисмен и пејач. Дечкото мислеше да се промовира преку мене, но тоа малку потешко. Нема врска со Соња. Таа афера е наместена, но ни таа не сфаќа дека тоа е пнамерно. Само што ги средивме лошите односи и гледај сега што прави.Дојдоа будали да направат пари, па ја фатија Соња за маркетинг. И тоа преку мене. Турчинот дозна кој е Аца Лукас, па сака преку мене да стане популарен, но се за*ба дечкото“ изјави Аца и додава:

фото: принтскрин

„Со што се занимваат луѓето. Тој ќе избега од Соња кога ќе види да нема ништо од тоа. Затоа нема ни да реагирам. И ова му е преголем медиумски простор. Имам попаметна работа,  отколку  да се занимавам со дебили, снимив песна, сега го снимам спотот“ изјави Лукас.

Соња и Лукас од бракот ја имаат ќерката Викторија.

Останати вести од Радио Милева