Радио Милева
се огласи

Аца Лукас се огласи по написите дека го вработил својот син како личен возач

Аца Лукас се огласи по написите дека го вработил својот син како личен возач
фото: србија данас

Веста дека Аца Лукас го ангажирал својот син како личен возач ги изненади неговите следбеници.

Откако пејачот доби забрана за возење, во медиумите се појавија написи дека Аца ја донел оваа одлука бидејќи неговиот син Лазар е професионален возач.

Сепак, Лукас ги демантираше овие пишувања.

„Тамн работа да го ангажирав син да ме вози, најдов човек кој ќе се грижи за тој од работата“изјави Лукас.

Да потсетиме, Аца Лукас беше уапсен минатата недела за возење под дејство на алкохол, поради што возачката дозвола ќе му биде одземена седум месеци. Како што рече, платил казна од 5000 динари за тој прекршок и ја призна вината.

Останати вести од Радио Милева