Радио Милева
не е од корона

Аца Лукас примен во болница откако му се слошило во станот

Аца Лукас примен во болница откако му се слошило во станот
фото: зоран лончаревиќ/рас србија

Фолк пејачот Аца Лукас пред два дена итно е примен во болница откако му се слошило во станот.

Имено, пејачот најпрво се здобил со силни болки во стомакот. Бидејќи болките не престанувале, пејачот побарал помош од докторите, пишува Скандал.

Лукас веднаш бил примен во болница, а докторите го прегледале и ги направиле сите потребни анализи.

Меѓутоа, докторите забележале дека нема никакво заболување и ги пуштиле дома. Тој не бил заразен со корона, а пејачот често се шегува дека е имун на овој вирус.

Докторите го посоветувале да одмара бидејќи изминатиот период имал многу обврски околу новото ЦД.

Пејачот не се огласи по повод овие пишувања.

Останати вести од Радио Милева