Радио Милева
Крај за шпекулациите

Аца Лукас јавно ја откри главната причина зошто го напушти „Гранд“, а не е поради Лепа Брена

Аца Лукас јавно ја откри главната причина зошто го напушти „Гранд“, а не е поради Лепа Брена
фото:јутјуб/принтскрин/аднан турсуновиќ

Аца Лукас гостуваше во една емисија на телевизијата Курир, каде ја откри главната причина зошто го напушти „Гранд“, со оглед на тоа што се шпекулираше дека причината е Лепа Брена.

Тој откри дека едноставно му било досадно и дека тоа е главната причина за заминувањето, па коментира дека не секогаш  бил во добри односи со Лепа Брена:

фото:јутјуб/принтскрин/ново јутро

– Не ја видов целта да седам со Саша Поповиќ. Досадно, го напуштив „Гранд“. Нема спектакуларна причина. Не бев во добри односи со Брена, но таа не е мојата причина за напуштање на „Гранд“ – изјави Лукас.

Останати вести од Радио Милева