Радио Милева

Аца Лукас ја навреди Брена и нејзиното семејство, а Стефан не му остана должен

Аца Лукас ја навреди Брена и нејзиното семејство, а Стефан не му остана должен
фото:стефан живојиновиќ/инстаграм

Синот на Лепа Брена не може да ги надмине зборовите на Аца Лукас упатени до неговата мајка, па овој пат тој зборуваше за нивниот неодамнешен конфликт.

Извор близок на семејството Живојиновиќ откри дека Стефан е лут на Аца поради ужасните зборови што биле на штета на неговата мајка, Лепа Брена. Кога Лукас пееше во дијаспората, Стефан експлицитно одби да се забавува со своите пријатели на неговите настапи.

– Стефан никогаш јавно не сакаше да се меша во конфронтацијата на Лукас со Брена, на крајот на краиштата, таа дури и не рече ниту збор, таа му дозволи да го каже она што тој требаше да го каже. Стефан буквално ми ги рече овие зборови:

фото:лепа брена/инсатаграм

„Никогаш нема да се мешам во нивниот однос и не сакам да кажам нешто за Аца, но нема повторно да одам на неговите настапи“, раскажува извор за „Скандал“, додавајќи дека на Стефан бил особено погоден од навредите што биле поврзани со Брена.

– Лукас, тогаш, поточно летото, изнесе бројни навреди на сметката на Брена, додека ги фалеше нејзините синови, особено Стефан, велејќи дека тој е прекрасен и добро образуван човек кој има одлична кариера пред себе. Стефан го виде сето ова во медиумите, но не реагираше. Се разбира, не беше пријатно да го слуша сето ова за својата мајка, па затоа не изненадува што ги одбио своите пријатели и им рече дека не му паѓа на памет да оди на настапите на Лукас, бидејќи тој наводно ја навредувал неговата мајка, заклучи изворот.

фото:аца лукас/инстаграм

За потсетување, по настапот на Брена на „Ушче“, Лукас кажа голем број навреди за настапот на пејачката и кажа дека таа наликува на циркуски изведувач и дека е глупо за него да коментира за неа и нејзините перформанси, пренесува exprestabloid.ba.

Останати вести од Радио Милева