Радио Милева

Аца Лукас избегна трагедија: Познатиот пејач за малку да удри во камион (видео)

Аца Лукас избегна трагедија: Познатиот пејач за малку да удри во камион (видео)
фото: свет

Фолкерот Аца Лукас главно вози автомобил кога oди на пат, а сега е снимен како претекува еден камион.

Емисија на екипата „Папарцо лов“ го снимаше Лукас како претекувал камион на недозволено место односно на полна линија.

Додека Лукас возеше наиде друг камион во кој пејачот за малку ќе удреше.

Пејачот имал среќа, со оглед на тоа дека неколку негови колеги имаат настрадно во тешка сообраќајна несреќа поради брзо возење.

Како изгледаше тоа може да погледнете во видеото подолу и во новата емисија на „Папарцо лов“.

Останати вести од Радио Милева