Радио Милева
галантен до крај...

Аца Лукас има „лесна рака“, а не „змија во џебот“ како некои: Пејачот даде „најдебел плик“ со евра на свадбата на синот на Цеца (ВИДЕО)

Аца Лукас има „лесна рака“, а не „змија во џебот“ како некои: Пејачот даде „најдебел плик“ со евра на свадбата на синот на Цеца (ВИДЕО)

Аца Лукас на свадбата најмногу го испочитувал синот на неговата колешка Светлана Цеце Ражнатовиќ. Иако не беа во добри односи на почетокот на годината, па дури и престанаа да следат на Инстаграм, Аца Лукас го донесе најдебелиот плик на свадбата на Вељко и Богдана.

Според извори кои биле очевидци, тој ставил 2.000 евра во него како свадбен подарок за младенците. Исто така, Лукас баеги ја „накитил“ музиката, им делел и лепел богат бакшиш на музичарите, а колегата Ѓани кој пееше на свадбата му направил елка од банкноти.

„Лукас не само што испадна фер, туку испадна и голем цар. Тој, како господин, ставил 2.000 евра во пликот, додека многумина имаа ‘змија во џебот“. Аца беше болен тој ден, но сепак дојде и се обиде никој да не забележи дека е болен“, напротив, беше еден од највеселите и најрасположените на свадбата“ – вели соговорникот.

Останати вести од Радио Милева