Радио Милева

Оваа позната пејачка го дизајнираше фустанот на Цеца Ражнатовиќ за роденденот на ќерката (фото)

Оваа позната пејачка го дизајнираше фустанот на Цеца Ражнатовиќ за роденденот на ќерката (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија Ражнатовиќ неодамна го прослави својот 21 роденден.

Имено,младата пејачка направи забава во еден белградски ресторан каде присуствуваа многу познати.

И Анастисија и Цеца се појавија во долги фустани со висок шлиц.


За нивните креации била задолежна пејачката Марина Вишковиќ

Имено, пејачката Марина Вишковиќ неодамна започна да го работи својот бренд „Disco label“ и откри дека на почетокот тоа и било хоби кое подоцна прераснало во вистински бизнис.

Освен на Цеца, Марина го дизајнира и фустанот на Анастасија Ражнатовиќ.