Радио Милева

34 години помладата партнерка на Ричард Гир му роди дете

34 години помладата партнерка на Ричард Гир му роди дете
Foto: Instagram/alejandragere

Ричард Гир и Александра Силва го добија првото заедничко дете – син кој се роди минатиот викенд, пишува шпанскиот „Ола“.

Бебето е родено седум месеци пред неговиот татко да наполни 70 години.

фото:инсатаграм

Александра (36) се породила во Њујорк, а името на бебето се уште не е објавено.

Гир од претходниот брак со Кери Ловел го има синот Хомер (18), додека Александра од бракот со Говинд Фриндалд го има петгодишниот Алберт.

Останати вести од Радио Милева