Радио Милева

22 годишната ќерка на Силвестер Сталоне е русокоса убавица – Систин ќе биде актерка како тато (фото)

22 годишната ќерка на Силвестер Сталоне е русокоса убавица – Систин ќе биде актерка како тато (фото)
фото:профимедиа

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне е во среќен брак со поранешната манекенка Џенифер Флавин 22 години.

Двојката има три ќерки, Софија (23), Систин (21) и Скарлет (17), а многумина велат дека не се знае која е поубава!

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Sistine (@sistinestallone) on

Сепак, омилена кај повеќето е Систин, која се занимава со моделство, а физички не наликува на славниот татко.

Имено, младата убавица пред неколку години тргна и по стапките на својот татко и почна да се занимава со актерство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sistine (@sistinestallone) on

Оваа седмица ужива на Малибу со своите пријатели, каде што ја покажала својата витка линија и спортска способност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sistine (@sistinestallone) on

За потсетување, Сталоне беше во брак двапати пред бракот со ennенифер Флавин. Две години со данската актерка Брижит Нилсен и една година со фотографот Саша Чак.

Останати вести од Радио Милева