Радио Милева

(Вознемирувачко фото) Ова е местото на несреќата во која загина Шабaн: Автомобилот смачкан, глетката језива

Шабан Шаулиќ почина во тешка сообраќајна несреќа на патот Бифилд-Бутерлох- Германија, ноќта помеѓу саботата и неделата (16-ти февруари-17-ти...
Радио Милева

Многу емоции и солзи: Мајката на Стефан Величковски заплака за својот син поради она што му се случи на сцената во „Ѕвездите на Гранд“

Не сите кандидати од Македонија кои се натпреваруваат во „Ѕвездите на Гранд“, ја имаат таа среќа да ги освојат симпатиите на жирито...
Радио Милева

Драган Вучиќ објави заедничка фотографија со турската актерка Фахрие Евџан – попозната како „Неџла“ или сопругата на „Бали Бег“ (фото)

Познатиот ТВ водител, музичар и композитор, Драган Вучиќ, веќе извесен период во еден од градските скопски автобуси ја води неговата...
Радио Милева

Љубов пред камери: Ова е сопругот на Јелена Јованова, а за својата сакана вели – „Знаете и чувствувате кога сте ја нашле вистинската жена“

Нашата позната актерка Јелена Јованова која моментално е актуелна по улогата на Јелена од Драчево во серијата „Преспав“, веќе три...
Радио Милева

Пејачот Владимир Поповски и зет на Наум Петрески заврши на патерици – дедото му дојде во посета (фото)

Фолк пејачот на групата „Биоритам“, сопруг на пејачката Анастасија Петреска и зет на Наум Петрески, Владимир Поповски,  заврши со повреда...
Радио Милева

Горан Стојановски е ултрапопуларен: Кој е Џемо Биљбиљ или инспектор Томе од  „Преспав“ и зошто нема ни Фејсбук ни Инстаграм?

За него важи правилото дека станува популарен на секои 10 години… ѕвезда на рати! Ќе се појави како некој нов лик, ќе направи „растур...
Радио Милева

На своите Инстаграм профили  „заколнатите инстаграмџии“ веќе некое време не постираат заедничка љубов: Љупка Митрова и Дарко – Спејко повеќе не се заедно?

Љупка Митрова и Дарко – Спејко… љубовна двојка како од бајките! Оспорувани, озборувани, осудувани, прекорувани… од едни, фалени,...
Радио Милева

Јелена Спенџарска вака се подготви за Св. Валентин: Гола во мрежести хулахопки, како сирена во мрежа (ФОТО)

Водителката на утринската програма  на Канал 5, Јелена Спенџарска за денот на вљубените се разголе и го покажа сиот свој телесен раскош....
Радио Милева

Мелита ја отвори душата: Не сум безгрешна, влегувам под кожа, но низ живот секогаш ме водат емоциите! (ВИДЕО)

По повеќе од три години медиумска илегала, Мелита Ракичевиќ во интервју за „Бекстејџ“ за прв пат во јавноста искрено ја „отвори душата“....
Радио Милева

Вил Смит го исмејуваат откако стана духот од „Аладин“ – врие коментари на социјалните мрежи (видео)

На доделувањето на Греми наградите беше претставен форшпан за долгоочекваниот римејк „Аладин“. Улогата на духот му припадна на Вил...
Радио Милева

Дали е поради здраствената состојба на сопругата? Бурак не се појави на доделување награди, па се огласија и двајцата

Во Истанбул вчеравечер на едно место се собраа голем број од популарните турски актери, а причината за тоа беше доделувањето на наградите...
Радио Милева

Карлеуша соопшти дека во страшната сообраќајка го загуби својот најголем фан во Македонија: „Бобане ти благодарам… Засекогаш ќе бидеш во моето срце“

Кога треба да се жнее популарност, претворена во илјадници евра хонорар, регионалните ѕвезди се први да и се умилкуваат на македонската...