Радио Милева

Ретко имаме прилика да ја видиме во вакво издание: Нина Бадриќ се разголи на Карибите, па покажа со што располага

Нина Бадриќ претходната година ја издаде песната „Рекао си“ која имаше одличен фидбек кај публиката, која беше и прогласена за песна...
Радио Милева

Беше меѓу првите „Гранд ѕвезди“, неговите песни сите ги знаете, а сепак тој исчезна од сцената и започна нов бизнис (ФОТО)

Некои би рекле дека Дарко Филиповиќ се повлече од шоу-бизнисот, бидејќи со години не објавил нова песна, а тој  живее на стара слава,...
Радио Милева

Кога бил млад Дино Мерлин имал девојка која го оставила за богаташ во Швајцарија, а овој негов хит е посветен на тоа

Познатиот музичар Дино Мерлин денес е среќно се оженет, но како млад човек се соочил со голема тага – пред да стане познат и да заработува...
Радио Милева

Повеќе од 5 милиони „лајкови“ за краток период: Кајли Џенер објави фотографија на која е без грам шминка

Сестрата на Ким Кардашијан, Кајли Џенер повторно ги запали социјалните мрежи. Имено, таа на „Инстаграм“ објави фотогафија на која нема...
Радио Милева

Илда Шаулиќ проговори за тестаментот на нејзиниот покоен татко, а ова е вистината по шпекулациите кому ќе припаднат имотот и парите

Ќерката на пејачот Шабан Шаулиќ, кој трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа, пејачката Илда Шаулиќ, зборуваше за татковиот...
Радио Милева

Што ќе каже Сара Мејс? Димитар Атанасовски направи промена – вака изгледа со новиот имиџ (фото)

Димитар Атанасовски имаме прилика да го гледаме водителот на квизот „Арена“. Покрај работните обврски кои произлегуваат од оваа професија,...
Радио Милева

Џесика Палашоска се капеше со слон па го погали по сурлата, а среде „забавата“ на слонот му се наежија сите влакна… на главата! (ФОТО)

„Отсекогаш ме фасцинирале патувањата, запознавањето на нова култура и начинот на живот на другите народи. Сакам да патувам и да откривам...
Радио Милева

За колешките да не и се потсмеваат, Бети од Битола стана „Вип на еден ден“ кај Снеже Велков – трансформацијата ќе ве шокира (фото)

ТВ водителката Снеже Велков секоја недела успава да ги стави емоциите и емтатијата на највисоко ниво кај гледачите преку својот нов...
Радио Милева

Прва фотографија: Најпознатата турска двојка „Бали Бег и Неџла“ излегоа од болницата со синот Каран (фото)

Актерите Фахрие Евџан и Бурак Озчивит, вчера заедно со својот си излегоа од блоницата во која Фахрие се породи пред неколку дена. При...