Радио Милева

Рада Манојловиќ во солзи: Тажен ден за семејството на пејачката!

Рада Манојловиќ во солзи: Тажен ден за семејството на пејачката!

Познатата пејачка Рада Манојловиќ ги откажа настапите поради поради смртта на член од нејзиното семејство која многу ја растажи.

 Имено, популарната пејачка остана без својот дедо со кој беше многу блиска. Извор близок до Рада на оваа тема вели:

-Рада отпатува од Белград за да биде со семејството во овие тешки моменти. Беше многу приврзана за дедо и, татко на нејзиниот татко. Беа многу врзани и ова и падна многу тешко, вели близок пријател на Манојловиќ во изјава за српските медиуми.

Останати вести од Радио Милева