Радио Милева

Рада Манојловиќ револтирана и бесна порача – „Ова е моја последна објава“!

Рада Манојловиќ револтирана и бесна порача – „Ова е моја последна објава“!

Луна Џогани заедно со Бане Чолак настапуваа на „Задруговизија“. Тие се претставија со песната „Далеку си“ од Аца Лукас и Ивана Селаков.

Луна блескаше во црвен фустан, а на крајот доби пофалби од Радмила Манојловиќ.

„Се радувам што те гледам на сцена, Луна, слушнав дека ти беше лошо. Никогаш не треба да ја промениш твојата насмевка бидејќи ти си најхарзамтична девојка во „Задруга.“ Мој совет ти е секогаш да се смееш бидејќи ти си родена за нешто големо, изјави Рада за Луна.

Поради нејзината одбрана кон учесничката на шоуто, Рада доби многи критики и негативни коментари.

На пејачката и пукна филмот и се огласи на социјалните мрежи и ги замоли сите да ги „смират страстите“ . Револтирната и бесна Рада порача оваа и е последна објава поврзана за Задруга и ги замоли новинарите да не ја прашуваат бидејќи нема да даде одговор.

Останати вести од Радио Милева