Радио Милева
баксуз

Рада Манојловиќ „полуде“ кога виде што и се случило: Пејачката доживеа стрес на аеродромот, па направи голем хаос (фото)

Рада Манојловиќ „полуде“ кога виде што и се случило: Пејачката доживеа стрес на аеродромот, па направи голем хаос (фото)

Рада Манојловиќ предизвика скандал, кога нејзиниот куфер се изгуби на белградскиот аеродром.

По тезгата во странство, пејачката слета на аеродромот, каде по кратка пауза требаше да се качи на нов лет. Меѓутоа, кога отишла да си ги земе куферите во кои имала гардероба и шминка за настапот, по долго чекање сфатила дека работите и се изгубени, па доживеала голем стрес.

– Рада полуде кога сфати дека работите и се изгубени. Беше на работ на хистерија и плачеше. Требаше само да ги земе торбите и да продолжи да се пријави, бидејќи таа вечер ја чекаше нов настап. Таа немаше ништо од нејзините работи – ни фустан, ни шминка, ни чевли, ни ништо. Буквално само тренерката која ја носеше – вели изворот, а потоа продолжува:

– Бидејќи не можеа да и помогнат на аеродром, Рада почна да вика, беше многу нервозна. Таа во еден момент ја напуштила аеродромската зграда и се упатила кон таксито. Сакала веднаш да оди во станот за да ги земе потребните работи и потоа да се врати на аеродромот, но тоа едноставно не било можно поради недостаток на време. Кога сфати дека од тоа нема ништо, нервозна и ненаспиена како што беше, без трошка шминка, неволно отиде до шалтерот за проверка, од каде се упати кон пасошка контрола – заклучил изворот.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Рада Манојловиќ

Останати вести од Радио Милева