Радио Милева

Рада Манојловиќ ќе оди на операција во Прага?

Рада Манојловиќ ќе оди на операција во Прага?
фото: Принтскрин/јутуб

Српската млада пејачка Радмила Манојловиќ е загрижена поради целата ситуација со пандемијата со коронавирусот и одлучила да ги замрзне јајниците, пренесуваат српските медиуми.

„Мислам дека целата оваа ситуација придонесе сите да размислиме. После оваа сиутација со вирусот, треба да извлечеме поука. Има толку многу заразени и починати“ изјави Рада.

„Мислам дека ништо нема да биде. Јас сум добро. Ако кога ова ќе заврши ќе одам во Прага да видим што и како, подетално да се информирам“, вели пејачката.

Останати вести од Радио Милева