Радио Милева
корона последици

Рада Манојловиќ има последици од коронавирусот: На пејачката и се слошило, па завршила во Брза помош?

Рада Манојловиќ има последици од коронавирусот: На пејачката и се слошило, па завршила во Брза помош?

Пејачката Рада Манојловиќ неодамна прележа корона, а сега наводно пејачката има последици од коронавирусот и завршила во Брза помош.

По тој повод се огласи и нејзин познаник и откри како се чувствува пејачката.

– Рада имаше поблаги симптоми и беше во изолација со својата сестра Маја, бидејќи и двете беа заразени.Пиееја терапија и витамини, сепак, кога добила тест дека е негативна, почнала се почесто да се заморува и да има болки во градите.Сето ова го припишува на последиците од крооната, меѓутоа, неодамна имаше напад, па мораше да оди во Брза помош. Почна да работи веднаш по карантинот, за да ги надомести тие две недели што требаше да се одморат, и секако, се измори.Една ноќ беше навистина болна, и се пожали на сестра си Маја дека има болка во градите … И за неколку минути почна да се гуши.Маја веднаш ја ставила во автомобилот и ја однела на лекар.Таму ја задржаа три часа – тврди изворот и продолжува:

– После таа ноќ, таа отиде во селото со своето семејство за да се изолира малку и да се одмори.

Таа ја замоли сестра си да не им кажува на нејзиниот татко и маќеа дека била во Брза помош бидејќи биле загрижени додека двајцата биле заразени. Таа ќе ги одржи настапите, но своите дневни обврски ќе ги пролонгира за да има време да се одмара. Многу се исплаши, дури сега е свесна дека и треба време организмот да и закрпне“, вели изворот.

фото: инстаграм/рада манојловиќ

Останати вести од Радио Милева