Лице в Лице
„се сакам себеси“

Рада Манојловиќ: „И со мали гради сум згодна баш како Тејлор Свифт и Мајли Сајрус“

Рада Манојловиќ: „И со мали гради сум згодна баш како Тејлор Свифт и Мајли Сајрус“
фото: инстаграм/ радмила манојловиќ

Пејачката Радмила Манојловиќ како и целата естрада беше на принудена пауза поради коронавирусот, а сега вели дека токму поради тоа изгубила и кондиција.

Во интервју за курир.рс таа зборуваше за враќање на сцената, откри дали ќе се омажи за Харис Берковиќ, проговори за пластичните операции и дали имала интервенција на носот.

– Ако вака изгледа опериран нос, тогаш навистина не знам.Се сакам себеси од периодот кога бев помлад, немам проблем како моите колеги, што им се појавуваат фотографии од периодот кога не беа оперирани.Имав нерамни заби и немаше да го променам тоа ако Снежана urуришиќ не ми посочеше, вели Манојловиќ.

Некои колешки ти велат  дека ќе бидете уште поубави кога ќе ставите силикони?

– Ми го кажуваа тоа уште од првиот ден.Можеби ми недостига, но јас сум толку згодна и привлечна за себе.Ако го имав тој проблем, ќе го направев тоа.Но, тогаш ги гледам светските sвезди Мајли Сајрус, Тејлор Свифт, Жизел Бундшен, високи се и немаат големи гради.Имам големо деколте, но не и големи гради и тоа не е вулгарно.

фото: инстаграм/ радмила манојловиќ

Дали и ти, како и многу твои колеги, имаше корона?

– Јас сум здрава, сè уште не сум фатила вирус.Сè уште не сум вакцинирана, тоа е долга приказна.Има време.

Имаше ли трема на првиот настап по короната?

-Да бидам искрена, текстовите не ги заборавив, но ќе цркнев на третата песна. Не можев да земам воздух, немав кондиција, ништо.

фото: инстаграм/ радмила манојловиќ

Цената на настапот ти остана иста или ја промени?

-Никогаш не зборував за цената, многу сум среќна што се е како што треба. Кај мене нема на кого пејам, кој е публика – дали тоа се некои богати луѓе, функционери, спортисти или обичен народ, јас пејам за секој и тоа луѓето знаат да го ценат. Кој сака убав провод, тој доаѓа кај мене на настап.

Често те навредуваат и на Твитер поради твоите ставови?

-Колку повеќе се повлекувам во себе, толку повеќе тие пишуваат за мене. Криво ми е, јас сум девица во хороскоп, ќе дадам се за сите, а потоа читам лаги, не го заслужив тоа. Не знам кој зборува за тоа дека немам дом и спијам во кола.

Кога ќе биде свадбата со Харис?

-Ќе биде, ќе бидете поканети, од вас новинарите не можам да мрднам. Имаме некои други планови сега, да ја надокнадиме паузата поради короната.

фото: инстаграм/ радмила манојловиќ

Дали се разделувавте за време на пандемијата?

-Не, цело време бевме заедно. Супер сме.

Дали се смири со Аца Лукас?

-Да, ние сме во одлични односи. Често се пишува за нас, бевме во неодреден однос од 2010 година поради Милан. Тој стално има потреба да ме „чепка“, не е злобен, а на естрадата многу се злобни.

Останати вести од Лице в Лице