Радио Милева
Не сака ни да се сеќава

Рада Манојловиќ го обвини Саша Поповиќ за пропустите во нејзината кариера

Рада Манојловиќ го обвини Саша Поповиќ за пропустите во нејзината кариера
фото:рада манојловиќ/инстаграм

Корисниците на Твитер ја прашаа Рада Манојловиќ дали има песна што таа ја одбила, а подоцна стана хит кога ја отпеа друга пејачка.

Манојловиќ многу среќно и искрено одговори на ова нивно прашање.

– Има хаха. Не препознав дека хитовите се: „Три чаши“, „Глушец мој“, „Боинг 747“… Мора да има уште што ќе се сетам, добро прашање… „Еве, овде“ од Сека, но тогаш беше само мелодија без тој текст – одговори Рада.

На прашањето на еден од следбениците дали не успеа да ја сними песната „Бред Пит“, Рада одговори:

– Не ме потсетувај, ова се песни што ги слушав и се откажав, а за „Бред Пит“ и целиот албум, приказната беше малку поинаква. Сакав се, но бидејќи бев под договор, Поповиќ се реши на тоа и на крајот не се согласи со „Аспирин“.

Останати вести од Радио Милева