Мегафон
Симболични цени за полна Арена:

Пуштени во продажба билетите за фудбалските натпреварите на Македонија со Норвешка и Австрија

Пуштени во продажба билетите за фудбалските натпреварите на Македонија со Норвешка и Австрија
Фудбалската федерација на Македонија денеска ги пушти во продажба влезниците за натпреварот на А репрезентацијата со Норвешка и за квалификациската пресметка на младинците против Австрија.

На истото место на 14 ноември од 13 часот, ќе играат селекциите на Македонија и на Австрија составени од фудбалери до 21 година. Цената на билетите за овој меч во рамките на квалификациите за ЕП изнесува 100 денари.

Влезница може да се набави преку продажната мрежа на mktickets.