Радио Милева
Дали е за се' или само за нешто?

„Пукна ли тиквата?“: Лила го смени стилистот со кој беа неразделни, а за новиот избор вели дека е нејзиниот остров на спокојот (фото)

„Пукна ли тиквата?“:  Лила го смени стилистот со кој беа неразделни, а за новиот избор вели дека е нејзиниот остров на спокојот (фото)

ТВ водителката Лила Филиповска успеа да биде секогаш на висина на задачата, а во својата работа да стане неприкосновена, додека пак физички со текот на годините да биде уште поубава.

Таа е една од најпознатите македонски ТВ лица, а гледачите популарната водителка веќе една деценија, ја препознаваат по најгледаното квиз- шоу кај нас, „Се или нешто“, на ТВ Сител.

Кога е имиџот во прашање, Лила е доследна на својот моден израз, особено пред камери.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Но на секоја жена, па и на Лила понекогаш и треба промена, како во гардеробата, шминката и фризурата, па така и за оној кој е задолжен за истото. Некои дами не би правеле вакви експерименти, но кога се мора или е неопходно, замена секогаш ќе се најде.

Познато е дека Лила и нејзиниот стилист за шминка и фризура, Владимир Трајковски беа неразделни, не само како соработници, туку и како добри пријатели, што е разбирливо по долгогодишна работа. Но,по ова прашање Лила се решила да смени нешто.

Имено, извесен период таа на својот Инстаграм профил објавува дека за шминката и фризурата се грижи нејзината драга пријателка или како што ја нарекува, моден гуру и нејзин остров на спокојот.

Последната објава на Лила е заедно со познатата стилистката Лидија Перчинкова на која водителката и поласка до небо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

-Откртив дека ако го сакаш животот, тој ќе ти врати со љубов. Мојата најдобра, мојот моден гуру, мојот стилист, мојот остров на спокојот, напиша Лила во описот каде се расплени со комплименти за својата стилистка.

Дали пукнала тиквата меѓу Лила и Владимир, па Лидија дошла на негово место како жената на која Лила и верува и и дава одврзани раце за се’, или пак си прави комбинација од двајцата за постојано да си биде обезбедена, па си има двојна поддршка, не знаеме.

Сигурно е дека промени има, а какви точно и до која мера, знае само таа и секако банкарот – дали е се или само нешто?

фото:Инстаграм принтскрин /Лила Филиповска/Владимир Трајковски

Останати вести од Радио Милева