Радио Милева
„Не сум роб на документ“

„Првпат се сретнавме во авион“: Сања Кужет раскажа како се запознале со сопругот

„Првпат се сретнавме во авион“: Сања Кужет раскажа како се запознале со сопругот
фото:сања кужет/инстаграм

Водителката на „Ѕвездите на Гранд“, Сања Кужет е една од најубавите и најзгодни водителки, а веќе подолго време ужива во хармоничен семеен живот.

Атрактивната водителка има две деца и беше во долга врска со бизнисменот Немања Живојиновиќ, но ретко зборува за нејзиниот приватен живот. Сепак, таа често признава пред камера дека е среќна и задоволна, а сега откри и како го запознала својот сегашен партнер, со кого има уште едно дете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)

„Првиот пат беше кога бевме многу млади, јас имав 21, тој 23, се сретнавме на Крит, се покажа дека е случајност … Се видовме во авион, а потоа таму, по околу 3-4 денови бевме во контакт, неговата и мојата компанија, запознавајќи се и до крајот на летото сите заедно се забавувавме. Се разбира, тоа беше пријателска врска и всушност тогаш не се случи ништо значајно, само што се вративме во Белград продолжувајќи да се дружиме, имаше некои симпатии, па тоа беше кратка врска од тој период од животот. Тоа беше убав летен одмор од кој произлегоа големи пријателства, а тоа и денес функционира на некој начин “, се сеќава Сања.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)

За Сања, документот не е толку важен како поврзаноста со партнерот.

“Нашиот статус е невенчани сопружници, како што го нарекуваат денес … Па, толку е убаво за нас, јас не сум роб на документ. Убаво е за нас, исто така, имавме дете заедно”, заклучи водителката.

Останати вести од Радио Милева