Радио Милева

Првпат се сретнаа по големата кавга: Карлеуша и Пријовиќ се појавија на иста свадба

Првпат се сретнаа по големата кавга: Карлеуша и Пријовиќ се појавија на иста свадба

Јелена Карлеуша и Алексндра Пријовиќ имаа прилика првпат да се сретнат откако претходната година имаа жестока кавга, па меѓу двете пејачки паднаа тешки зборови.

Пејачките беа гости на свадбата кај  ќерката на Драган Стојковиќ Пикси, па цело време се избегнуваа.

Во ресторанот прва пристигна Александра Пријовиќ заедно со идниот сопруг Филип Живојиновиќ, а по петнаесет минути пристигна Карлеуша со Душко Тошиќ.

За потсетување, претходината година на социјалните мрежи Пријовиќ објави селфи со Цеца, па Јеца веднаш удри со жестокои коменатири, по што пејачката ја избриша фотографијата и повторно ја објави со забрана за коментирање.

„Драга Александра многу си ми слатка, затоа сега јавно ќе те нападнам. Немој никогаш повеќе да се сликаш со жена која е криминалец, чии пријатели и кум го киднапираа братот на твоето момче Филип, тогаш во коментар напиша Карлеуша.

фото: Дамир Дервишагиќ/Владимир Шпроќиќ

Останати вести од Радио Милева