Радио Милева
среќна мајка

Прво селфи на тукуштопородената Миа Борисављевиќ со малата принцеза: Ова е вредно за секоја болка… (ФОТО)

Прво селфи на тукуштопородената Миа Борисављевиќ со малата принцеза: Ова е вредно за секоја болка… (ФОТО)

Пејачката Миа Борисављевиќ која вчера наутро се породи, а на свет ја донесе ќеркичката Ема, на своите пријатели и фанови им се обрати преку  социјалните мрежи со првото селфи  со својата мала принцеза, кое беше направено веднаш по нејзиното раѓање.


„Драги пријатели, вчера во 05:37 часот на свет пристигна моето девојче Ема Грујиќ. Тешка е 3,650 и долга 54 цм. Ова е најемотивниот момент во операционата сала кој забележа мојот лекар Др. Слаѓана Михајловиќ, која го предводеше бременоста од самиот почеток и беше во секој момент со мене до крајот. Ти благодарам, душо. Му благодариме и на целиот тим на лекари од Народниот фронт, кои беа подготвени среде ноќта и секако беа неизмерно љубезни и професионално. Особено би сакала да им се заблагодарам за матичните клетки на Серасел за успешната задача, како и на анестезиологот Жељко Павловиќ, кој беше од суштинска важност. Драги девојки, прекрасно е  чувството  да се биде мајка и вреди секоја болка! Драги пријатели, добро  забавувајте се вечерва и пијте и за мене. Ве сакаат вашите  Миа, Ема и Боки“ – напишала Миа на нејзиниот Инстаграм профил.

Останати вести од Радио Милева