Радио Милева
првпат во јавност

Први фотографии од Ана Бекута по смртта на Мрка: Пејачката насмеана во друштво на колешката и познатиот политичар (фото)

Први фотографии од Ана Бекута по смртта на Мрка: Пејачката насмеана во друштво на колешката и познатиот политичар (фото)

По смртта на Милутин Мрка Мркоњиќ, Ана Бекута на својот „Инстаграм“ објави дека се повлекува од јавност и ги откажа сите настапи и интервјуа за декември.

Меѓутоа, неколку дена подоцна таа се огласи и откри дека се враќа на музичката сцена и тоа за новогодишните празници односно за 31 декември и 1ви јануари.

По повод нејзиниот настап за 1- ви јануари во Бања Лука, Ана првпат сега се појави во јавност со Неда Украден и градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ.

Она што можеше да се забележи е дека Ана ја соблекла црната облека, а на коктелот се појави во елегантна комбинација во беж боја, која одлично ја истакна нејзината боја на коса.

фото: принтскрин/инстаграм/неда украден/ана бекута

Останати вести од Радио Милева