Радио Милева
со посвета, но и ...

Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ направи неочекуван потег кој ја стави јавноста во прашалници: Како пејачот ќе го сфати ова? (фото)

Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ направи неочекуван потег кој ја стави јавноста во прашалници: Како пејачот ќе го сфати ова? (фото)

Не е тајна дека првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ одамна се пресели во Белград со својата ќерка Мина.
Причината велат дека е една и единствена, за нејзиното чедо да биде поблиску до нејзиниот татко и заедно да ја водат на вистинскиот пат.

Свесна дека Белград нуди многу повеќе можности за талентирано дете како Мина, Весна, како што пишуваат медиумите, не размислувала многу кога донела одлука да го промени својот живот од корен и да го замени својот дом во Ваљево со овој во главниот град.

Со години, првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ со ќерката е жител на главниот град и по секаква сметка од првиот ден го смета за свој.

Стекна пријатели, се вработи, а релативно добриот однос со музичарот и овозможи да биде малку безгрижна кога станува збор за воспитувањето на Мина.

Преку заедничката акција на двајцата родители, Жељкова и Весна, ќерката израсна во прекрасна девојка, убава, паметна и образована, која најверојатно ќе ги следи стапките на својот татко.
За естрада не е заинтересирана да стане изведувач, претпочита да биде зад камерата, поточно во студио како креатор на нумери.

Музичарот и композитор и го пренел целото свое знаење, па неодамна во рамките на проектот Ѕвездите пеат за деца, излезе заедничката композиција на тато и братот „Љубав је“.

Малите веќе ја обожаваат песната за љубовта, а изгледа дека и првата сопруга Жељка Јоксимовиќ е исклучително горда на проектот на својата ќерка.

Токму со зборовите на таа песна Весна денеска и го честиташе роденденот на Мина.

– Љубов е кога некој те сака, љубов е кога некој те сака. Љубов е кога мама го сака тато, кога сестрата го сака тато…

На многумина им ги боцкаше ушите од оваа „мама го сака тато“ како и тоа што патеката на профилот на Весна беше придружена со фотографија од Жељко и Мина.

Сите веднаш се запрашаа дали Весна сè уште има чувства кон поранешниот партнер.

Јавноста најверојатно нема да добие одговор на тоа, бидејќи првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ не го споделува така лесно својот интимен живот со инстаграмџиите.

Таа е многу внимателна, но денеска со емотивни зборови ја сподели среќата и радоста по повод роденденот на нејзината ќерка.

– Среќен роденден моја бубамара, ти си душата на мојата душа. Моето прво парче од Бога. Моето сè те сакам.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева