Радио Милева
тежок ден

Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ и ќерката скршени од болка: „Јас и Мина сме многу тажни“ (фото)

Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ и ќерката скршени од болка: „Јас и Мина сме многу тажни“ (фото)

На Инстаграм се огласи првата сопруга на пејачот и кантавтор Жељко Јоксимовиќ.

Весна Јоксимовиќ редовно ја информира јавноста за своето секојдневие. Од патувања до бројни комбинации, првата сопруга на Жељко не крие ништо на социјалните мрежи. Сепак, таа денеска има тажна објава.

Весна на Инстаграм ја изрази големата тага што ја чувствува. Имено, нејзиниот татко Станко почина, а судејќи по емотивната објава, таа беше крајно врзана за него.

– Збогум тато – напишала накратко Весна, а потоа објавила неколку фотографии од нејзиниот татко од младоста.

-Јас и Мина сме многу тажни – додаде таа со колаж од фотографии, а истакна дека и ќерката што ја имала во брак со познатиот музичар е погодила губењето на нејзиниот дедо.

За оваа загуба проговори и Мина Јоксимовиќ. Таа посвети објава на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Joksimović (@minajokssimovic)

„Почитуван дедо Станко, твоето заминување создаде празнина која ништо не може да ја пополни. Ти беше најдобар дедо и човек. Ништо никогаш не ти било тешко кога станува збор за мене. Вашата добрина, несебичност, храброст и љубов кон животот ќе остават неизбришлива трага во моето срце. Бевте голем борец до последен момент. Твојата најголема желба беше да дипломирам и со гордост можам да кажам дека ти ја исполнив желбата додека беше жив. Сите што те познаваа те сакаа. Сега си на подобро место со твојата душа. Божиќ никогаш повеќе нема да биде ист. Ти благодарам за се’, драг дедо“, напиша Мина со серија заеднички фотографии.

фото: Instagram printscreen/ minajokssimovic / the_vesna_009

Останати вести од Радио Милева