Радио Милева

Прва заедничка фотографија на Бредли Купер и Ирина Шајк по нивното раскинување (фото)

Прва заедничка фотографија на Бредли Купер и Ирина Шајк по нивното раскинување (фото)
фото: гети имагес

Бредли Купер претохдната година ја раскина својата врска со руската манекенка Ирина Шајк.

Како причина за нивното раскинување се наведуваше дека е настапот на Лејди Гага и Бредли Купер на Оскарите каде се забележаа нивните емоции и погледи.

Во медиумите кружеа разни гласини и шпекулации, меѓутоа Лејди Гага ги демантираше пишувањата истакнувајќи дека го смислиле својот настап.

Бредли веднаш потоа раскина со Ирина, но поради нивната ќерка тие останаа во добри односи.

фото: тањуг ап

Меѓутоа, тие сега првпат заедно се појавија на еден настан, а веднаш потоа започнаа гласините дека се смириле.

Ирина и Бредли присуствуваа на забавата по доделување на БАФТА наградите. На истата тие пристигнале разделно.

Меѓутоа британскиот „Voyage“ ја објави првата заедничка фотографија на Ирина и Бредли по раскинувањето.

фото: Принтскрин/инстаграм

Моделот (34) носела сребрен мрежаст фустан, кој не остава многу на фантазијата, додека Бредли (45) бил дотеран во беспрекорен темен костум.

Останати вести од Радио Милева