Радио Милева

Прва фотографија по тешкиот период: Еве како изгледа Марина Туцаковиќ! (фото)

Прва фотографија по тешкиот период: Еве како изгледа Марина Туцаковиќ! (фото)

Најпознатиот текстописец во регионот, Марина Туцаковиќ периодов се бори со тешката болест, односно рак на дојката. Откако, направи операција во Белград, таа замина на терапија во Германија.

Марина, деновиве се одмара во Војводина, а после долго време се огласи во медиумите и откри како се чувствува.

Таа се јави во живо во емисијта „Премиера“ и истакна дека сега се чувствува добро, но дека лошиот период се уште не поминал.

„Единствено јас и оној одгоре знаеме како ми е. Тој период не е лесен и нема да биде лесен, но жив се човек на се навикне. Имам поддршка од моите пријатели и соработници. Важно ми е дека не ја изгубив вербата во луѓето, изјави Марина во телефонско јавување за Премиера.

Исто така, таа својот Инстаграм сподели фотографија и покажа како изгледа по битката со тешката болест. „И кога е најлошо, ти дај го најдоброто“, напиша Марина во описот на фотографијата. Еве како изгледа.

Najvažnije je verovati. I kad je najgore, ti od sebe daj najbolje!

A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic) on

Останати вести од Радио Милева