Радио Милева
подразголена убавица

Протече фотографија од Злата Перовиќ – пејачката во младоста изгледала сосама поинаква (фото)

Протече фотографија од Злата Перовиќ – пејачката во младоста изгледала сосама поинаква  (фото)

Пејачката Злата Петровиќ го освои регионот со бројни хитови, а првиот албум го сними во 1983 година. Во времето кога ја започна кариерата изгледаше многу поинаку од сега, а сега на површина излезе фотографија од тој период.

Злата на почетокот на кариерата ја имаше тогаш популарната плетенка коса, а беше и црвенокоса. Интересно е што со својот изглед и стас го пали и жари машкиот пол, кој не и недостига и денес, па со задоволство се разголе и во преден план ги истакнува своите атрибути. Покрај тоа што Злата може да ја видиме со различна боја на коса и фризура, забележуваме дека и таа е оскудно облечена во нешто што изгледа како секси фустан додека лежи на креветот.

Фото: Принтскрин/ Драган Кадиќ

Останати вести од Радио Милева