Радио Милева

Протече фотографија од младоста: Вака изгледаше Исидора Бјелица како невеста! (фото)

Протече фотографија од младоста: Вака изгледаше Исидора Бјелица како невеста! (фото)

На социјалните мрежи се појави фотографија од брачната двојка во младоста.

Еден корисник на Твитер сподели фотографија од свадбата на писателката Исидора Бјелица и нејзиниот сопруг Небојшка Пајкиќ.

Инаку, Исидора и Небојша се родители на Лав Пајкиќ кој ја води емисијата „Контравизија“.

Исидора Бјелица денес важи за една од најуспешните писателки во регионот, модна икона и жена борец која успеа да ја победи тешката болест.

фото: твитер

Останати вести од Радио Милева