Радио Милева
принова

Проширување на семејството: Теодора Џехверовиќ сподели убава вест и го покажа ултразвукот од бебето (фото + видео)

Проширување на семејството: Теодора Џехверовиќ сподели убава вест и го покажа ултразвукот од бебето (фото + видео)

Теодора Џехверовиќ им ја соопшти радосната вест на своите слебденици. Нејзиниот брат Сава Џехверовиќ и блогерката Адријана Кадар го чекаат своето прво дете. Фотографијата со ултразвукот, но и со идните родители, пејачката ја сподели на нејзиниот Инстаграм додека не можеше да си дојде од среќа. Теодора не крие колку ја израдува оваа вест, а доказ за тоа се фотографиите кои ги објави.Ќе станам тетка“, напиша таа. На коментарите не им се гледаше крајот, а нема кој  не и честиташе.

Да потсетиме, Сава Џехверовиќ денес е во брак со блогерката Адријана Кадар, а нивната врска предизвика бројни шпекулации. Адријана имала 15 години кога започнала врска со братот на Теодора Џехверовиќ и тогашен професор.

Фото: Принтскрин/Инсаграм

Останати вести од Радио Милева