Промотер

Влатко Лозаноски ова лето порачува „Не те вадам од памет“ (видео)

Влатко Лозаноски ова лето порачува „Не те вадам од памет“ (видео)

Еден од најдобрите македонските јавни личности Влатко Лозаноски ја издаде својата нова песна „Не те вадам од памет“.

“Не те вадам од памет” е насловот на летниот хит, а се разбира и овој пат како автори се потпишуваат тандемот Лазар Цветковски и Магдалена Цветковска.

За новата песна, Лозано сними и видеоспот на кој како режисер се потпишува Даниел Јовески. Спотот е снимен на неколку локации во земјава, а покрај Лозано во него главната улога ја има и една од најубавите девојки во Македонија, Мартина Михајловска.

фото: принтскрин

Влатко вечерва на стадионот „Билјанини извори“ ќе одржи концерт.

Во продолжение слушнете ја неговата нова песна.