Промотер

„Trinity Strings“ освежуваат со „Summer breeze“ (видео)

„Trinity Strings“ освежуваат со „Summer breeze“ (видео)
фото:принтскрин/јутјуб

„Trinity Strings“, македонското женско трио има нова песна и спот.

Станува збор за авторска песна на Марта Куч, Александра и Ирена-Ина. насловена „Summer breeze“ , а е комбинација на жичани инструменти, диско-фанк бас и ритам секција.

„Summer breeze“ како што гласи и насловот, има летна тематика и се тоа спакувано во видео-приказна која ја режираше Ина Виолина која се потпишува и на текстот, аранжманот и музиката на песната и Силвија Кировска, додека продукцијата е na Trinity strings production.