Промотер

Тијана Дапчевиќ во љубовна драма со Бошко Јаковљевиќ за „Никад нисам“ (видео)

Тијана Дапчевиќ во љубовна драма со Бошко Јаковљевиќ за „Никад нисам“ (видео)
фото:Принтскрин/јутјуб

Неодамна на еден кров од хотел во Белград, Тијана Дапчевиќ го снимаше спотот на баладата „Никад нисам“ која веќе е хит на радио станиците во регионот.

Деновиве осамна и финалната видео приказна која е создадена по истоимениот роман на Весна Дедиќ, а ја компонираше и го напиша текстот Драган Браја, додека аранжманот е на Дејан Костиќ.

Главниот јунак на романот „Никад нисам“, ликот на фаталниот пилот Константин во спотот кој го режира Ивица Видановиќ, го донесе познатиот телевизиски водител, дизајнер и манкен Бошко Јаковљевиќ.

фото:принтскрин/јутјуб

Романот „Никад нисам“ е популарен кај девојките ширум регионот кои се пронајдоа во љубовната приказна чија хероина се труди иднината наместо минатото да и биде убав дел од животот.

Тијана и Бошко третпат заедно снимаат видео спот во кој Тијана свири виолончело и ја пее песната на главната протагонистка Катарина.

Погледнете: