Промотер

„Taжно диско“ е новата песна на Роберт Билбилов (видео)

„Taжно диско“ е новата песна на Роберт Билбилов (видео)

Oткако неодамна го објави дуетот „Светот е“ со Тамара Тодевска, Роберт Билбилов ги израдува своите фанови со уште една нова песна.

За музиката и аранжманот се погрижи самиот Билбилов, а текстот е на Игор Џамбазов.

„Ова песна е вистински доказ за тоа колку совршени можат да бидат мелодијата и текстот кога се работи, мисли и делува искрено. Бескрајно им благодарам на луѓето кои се покрај мене, работат и веруваат во вакви моменти“ напиша Роберт на Фејсбук.

Во продолжение слушнете ја песната.