Промотер

Таско како на писта во – „Гран Туризмо“ (ВИДЕО)

Таско како на писта во – „Гран Туризмо“ (ВИДЕО)

“Животов брз е возиме као на писта, Спремни за напад, all in играме игра, А нема милост је, во овој живот брз GRAN TURISMO E”!

Вака пее момчето кое со своите песни врши големо влијание на младите и внесува свежина на македонската музичка сцена, миленикот и идол на новата генерација Христијан Тасковски – Таско.

Песната е во афротрап стил, доста популарен на светската сцена.

Спотот е сниман на Скај Сити, во една скопска автоперална и низ булеварите во скопската населба населбата Аеродром.

Во него земаа учество момчињата од “Extreme Power City” со нивните спортски автомобили.

Текстот и музиката на „ГТ“ ги напиша самиот Таско, додека аранжманот миксот и мастерингот се на композиторот и продуцент Иван Јованов – Ивајо.

Проследете како звучи и изгледа „ГТ“ на Таско, миленикот на новата генерација:

Извор:Идол.мк

Видео: Јутјуб