Промотер

Тајзи „гори“ во новата песна и спот (видео)

Тајзи „гори“ во новата песна и спот (видео)
фото:принтскерин/јутјуб

„Гори“  е прва од неколкуте песни кои ќе ги чуеме оваа година од Драган Величковски- Тајзи, повторно во соработка со Балкатон продукција на српскиот рапер Стефан Ѓуриќ -Раста.

Музиката  и текстот се  на Тајзи, додека аранжманот и мастерот на познатиот македонски композитор од тетово, Лазар Цветковски.

Спотот е во режија на Даниел Јовески. Интересно е тоа што и за спотот на „Гори“, Тајзи повторно соработуваше со моделот од Штип, попозната како Марис Џолин.

фото:принтскерин/јутјуб

За само два дена од објавувањето на интернет каналот Јутјуб, песната и спотот имаат речсии 100 илјади прегледи.

Погледнете: