Промотер

Стиховите на Џамбазов за приказната стара 34 години „Нокаут“ ги преточија во песна за еден – „Шал“ (ВИДЕО)

Стиховите на Џамбазов за приказната стара 34 години „Нокаут“ ги преточија во песна за еден – „Шал“ (ВИДЕО)

После долго чекање „Нокаут“ вчеравечер, 10 март 2021 год.  на Јутјуб ја промовираа долго најавуваната песна „Шал“, која Игор Џамбазов ја напишал пред цели 34, а ја најави уште пред неколку години. Тој тогаш за јавноста откри дека своевремено имал напишано песна со наслов „Шал“, посветена на една девојка која била дел од неговиот живот.

На стиховите на Џамбазов,  музиката и аранжманот ги направиле со заеднички сили Роберт Билбилов и Никола Перевски- Пере. Продуцент е Роберт Билбилов  и неговата „Just RB Production“. Музичка креација во која маестрално ја отсликале душата вткаена во старите стихови за една љубовна приказна која повеќе ја нема, а сепак оставила белег засекогаш во срцето на нивниот автор. Музичката тема не само што ќе и го продолжи животот, туку приказната ќе ја направи вечна… А, песната евергрин, уште пред да биде промовирана!

Видеспотот е еден вид  одлична ноќна разгледница на македонската престолнина Скопје, во која совршено се вклопени, како целиот амбиент на песната, така и актерска ролја на Пере, кој извонредно си ја одиграл својата улога, пластично доловувајќи го емотивниот момент пренесен од стиховите на Џамбазов, на еден своевиден софистициран артистичко-уметнички начин.

За реализација на видеоаспотот бил задолжен охриѓанецот Јован Куциноски и неговата „Motion Emotion Production“.

Во продолжение песната „Шал“ и видеото за неа: