Промотер

Роберт Билбилов најде роденденски подарок за публиката – „Нигде не те наоѓам“ (ВИДЕО)

Роберт Билбилов  најде роденденски подарок за публиката – „Нигде не те наоѓам“ (ВИДЕО)

 Додека светот стагнира(ше) заради корона пандемијата, Роберт Билбилов  работеше и сега откако почна да се наѕира крајот на опаката зараза, а работите полека почнуваат да се придвижуваат, познатиот македонски продуцент, музичар, автор и пејач продолжува таму каде што застана – да “вади“ хитови.

Рефренот на новата песна  ќе ве освои на прво спушање: „Мугри без нас, слика без глас, чудно е, ти си дел од мене, а пак си празнина…“, се дел од стиховите од новиот музички производ на Роберт Билбилов кој го носи името „Нигде не те наоѓам“.

После мала пауза, на својот роденден (09 мај 2021), Билбилов го промовираше видеото заедно со темата на својот Јутјуб канал. Текстот за „Нигде не те наоѓам“ го потпишува неговиот стар соработник Робин Зимбаков, додека, пак, музиката и аранжманот се на самиот Роберт.

„Пандемијата со коронавирус ја искористив на некој начин продуктивно, минував доста време во студио , па така и се роди „Нигде не те наоѓам“, рефрен на кој внимателно работев и за кој сум сигурен дека ќе наиде на позитивни реакции и критики од страна на публиката.

Премиерата се случи на мојот роденден и е подарок од мене за сите вас, сакав некако да го одбележам на ваков начин и искрено се надевам дека „Нигде не те наоѓам“ ќе се најде на вашата плеј музичка листа ова лето“-  порача Билбилов.

Кадрите за видеото се снимени на неколки локации, а зад режисерската палка стои „Motion Emotion Film Production“. Во спотот се појавува манекенката Ирина Кузевска, а задолжени за изгледот на актерите – протагности во оваа мала музичка филмска приказна на Билбилов беа Даниел Николовски , Викторија Бурсаќ и модниот дизајнер Мите Занов.

Во продолжение слушнете ја „Нигде не те наоѓам“, погледнете го видеото  и доколку ви се допаѓа, споделете го на вашите профили на социјалните мрежи и поддржете ја македонската музика!