Промотер

Лина Пејовска со „Нема“, покажа дека има макфестовски хит (ВИДЕО)

Лина Пејовска со  „Нема“, покажа дека има макфестовски хит (ВИДЕО)

Откако минатата година на „Макфест“ нè воодушеви со „Ако ме сакаш“,  Лина Пејовска и годинава има уште еден хит отпеан на популарниот фестивал, чие 33. издание деновиве се одржува во Штип. Младата пејачка таму настапи со моќната балада „Нема“, потпишана од нејзниот веќе редовен соработник Дарко Димитров, кој се погрижи за музиката, аранжманот и продукцијата, а стиховите му се заеднички со Огнен Неделковски. 

Без никакво изненадување, Лина лесно успеа да обезбеди пласман за вечерашното финале, а новата песна ја промовира и со видео во реализација на продукцијата „Фабрика“.

Иако периодов е актуелна со разиграниот хит „Топло-ладно“, таа призна дека многу повеќе ги сака баладите.

Како звучи и изгледа макфестовска „Нема“ дознајте во продолжение.