Промотер

Јордан Митев има нова свадбарска: „Да се живи и здрави младоженците“ (аудио)

Јордан Митев има нова свадбарска: „Да се живи и здрави младоженците“ (аудио)
фото:фејсбук/јордан митев

По песната и спотот за „Наздрави за љубов, наздрави за среќа“, фолк пејачот Јордан Митев деновиве го промовира својот нов сингл насловен „Да се живи и здрави младожениците“.

На интернет каналот Јутјуб засега е достапна само аудио верзијата, а Митев повторно е комплетен автор на музиката, текстот и аранжманот.

Митев се инспирирал од свадбата на негов другар каде тој бил кум по што не му требало многу време за да ја создаде.

Песната е испеана за младоженците, а пејачот се надева дека токму во свадбениот период ќе се пее на многу свадби.

Инаку, продукцијата е на Љупчо Павловски, а е снимена во студио „Анастасија“, како и неговите претходни песни.