Промотер

Јоце Панов продолжува да го освојува регионот со „Ноќас купујем илузије“ (ВИДЕО)

Јоце Панов продолжува да го освојува регионот со „Ноќас купујем илузије“ (ВИДЕО)

Македонскиот пејач Јоце Панов кој веќе неколку години е присутен и на регионалната естрада, го претстави својот нов сингл насловен „Ноќас купујем илузије“, кој е наменет за успех токму надвор од границите на Македонија.

Автори на песната се проверените хрватски музички мајстори, композиторот Миро Буљан и текстописецот Ненад Нинчевиќ, а сето тоа го снимаше и го испродуцира нашиот хитмејкер и продуцент Лазар Цветкоски. Тој ги отсвири и деловите на акустична и електрична гитара, а заедно со Јоце и сестрата Магдалена Цветкоска ги отпеал и придружните вокали.

Новата песна стигна во комплет со видео во реализација на „Генерал филм“, снимено под режисерската палка на Дарио Јанковиќ, а покрај Јоце во видеото се појавува и ќерката на Дарио, моделот Ана Марија Јанковиќ.

Како сето тоа звучи и изгледа, проследете во продолжение: