Промотер

„Игра“ првата авторска песна на Полина Тасева (видео)

„Игра“ првата авторска песна на Полина Тасева (видео)
фото:принтскрин/јутјуб

Младата македонска пејачка Полина Тасева го промовира својот втор сингл „Игра“, но прв авторски со пoмош за музиката и аранжманот од Иван Петровски кој го напиша и текстот.

Песната ја претстави во целосен пакет, односно со видео спот кој го изработи Владислав Гавриловски. За продукцијата пак, беше задолжен Роберт Билбилов.

фото:принтскрин/јутјуб

„Следете си ги чувствата и впуштете се цеосно во животот“ е пораката која ја носи ова музичко видео.

Погледнете: