Промотер

Даниела и „Тик так“ се на – „Нула“ (ВИДЕО)

Даниела и „Тик так“ се на – „Нула“ (ВИДЕО)

Даниела и Тик Так, деновиве во соработка со ИН pродукција го снимија првиот спот. Станува збор за нивната втора авторска песна која  е насловена “Нула”. Снимањето поминало во доста интересна атмосфера, а се одвивало на повеќе локации во Прилеп.

„Се снимаше на повеќе локации во Прилеп, и во оваа прилика им благодарам на сите угостителски локали и фирми што ни излегоа во пресрет. Се’ ни беше на дофат, немавме многу раздвижување и мислам дека кога е се на едно место, се излегува како што треба“-истакна неодамна Даниела за естрадниот магазин „Естрада плус“.

Музиката и аранжманот се авторско дело на Славко Ристески, текстот го напиша Љупчо Василев, а песната е снимена во студиото „Про Саунд“ од Прилеп.

Даниела накратко ја раскажа приказната која се одвива во видеото.

„Оваа песна е дефинитивно за девојките. Во приказнта се работи за љубовна двојка која претходно имаа одлична врска, биле многу заљубени. Но, по некое време се случува нешто и момчето ги губи чувствата,а девојката е скршена и останува сама. Се покорува и се обидува да го врати, на некој начин  да ги врати чувствата што претходно ги имале и сите убави моменти, но за жал не успева и останува сама“– открива пејачката и се надева дека песната ќе допре до јавноста, особено до женската популација.