Промотер

Четкар со охридска убавина и светски саунд во инструменталката -„Joyride“ (ВИДЕО)

Четкар со охридска убавина и светски саунд во инструменталката -„Joyride“ (ВИДЕО)

Владимир Василевски – Четкар го претстави видеото за својот последен сингл насловен „Joyride“, кој ќе се најде на новиот албум „Going Home“,  чие излегување е предвидено во март годинава.

Песната е снимана во њујоршките студија „Банкер“ и „Каубој текникал сервисес“, а мастерингот е работен во Лондон во „Карвери мастеринг“. Како и за минатогодишниот сингл „Come with me“, така и за оваа инструментална тема визуализацијата се снимаше на домашен терен, на повеќе локации во Охрид, а за сето тоа бил задолжен  Борче Димовски.

Новиот, трет по ред студиски албум на Четкар во март ќе го издаде една од најпознатите  светски музички куќи, јапонската „Пи-вајн“ (P-Vine), со високотиражна дистрибуција насекаде низ Јапонија, каде што нашиот музичар е вистински хит, особено ако се земе предвид дека минатогодишниот најавен сингл „Come With Me“ секојдневно е во етерот на многу јапонски радија, како што се ФМ Коколо, Интер ФМ, ЗИП ФМ, К-Микс, ФМ-Н1, Момо Радио и многу други.

Како изгледа и звучи најновото од Четкар, дознајте во продолжение.