Промотер

Димитар и „Тајфата“ на нивните „Стари добри времиња“ од макфестовската балада им дадоа визура (ВИДЕО)

Новата песна на Димитар Андоновски и „Тајфата“, со која тие се претставија на годинешното издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест...
Промотер

Макфестовска победничка Антонија Гиговска со видео за првонаградената „Никогаш не вели никогаш“ (ВИДЕО)

Победничката на 33. издание на фестивалот  на забавни мелодии „Макфест 2018“,младата Антонија Гиговска го претстави видеото за првонаградената...
Промотер

Вака изгледа Теона – ќерката на Сузана Спасовска, која е главен лик во нејзиното ново видео – „Дали знаеш ти (Рамо за плачење)“ (ВИДЕО)

Македонската фолк дива, Сузана Спасовска има нова песна насловена „Дали знаеш ти (Рамо за плачење)“, која ја промовираше заедно со видеоспот....