Радио Милева

Промена од корен: Милан Станковиќ некогаш беше русокос, а сега е друг човек (фото)

Промена од корен: Милан Станковиќ некогаш беше русокос, а сега е друг човек (фото)
фото:милан станковиќ/инстаграм

Кога Милан Станковиќ се претстави пред јавноста во натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, тој имаше значително поинаков имиџ од оној што го има денес.

Милан ја воодушеви публиката со неговите песни и глас, уникатноста, како и специфичниот имиџ.

фото принтскрин/јутјуб/гранд

Милан Станковиќ на почетокот на кариерата имаше руса коса, а денес има сосема различна фризура, многу пократка и потемна боја на коса, но и поинаков стил на облекување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MILAN STANKOVIC (@milanstankovic) on

Очигледно, младиот пејач навистина се посвети на себе, а не го заобиколи ниту своето тело, па сега може да се пофали и со мускули.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MILAN STANKOVIC (@milanstankovic) on

– Ако метросексуалците се луѓе кои обрнуваат многу внимание на нивниот физички изглед, тогаш можам слободно да кажам дека сум еден од нив – кажа еднаш пејачот.

Останати вести од Радио Милева