Радио Милева
промени

Призна што направила на лицето, а вака изгледаше Далила пред операциите – на претходните слики не би ја препознале (фото)

Призна што направила на лицето, а вака изгледаше Далила пред операциите – на претходните слики не би ја препознале (фото)

Јавноста имаше можност да се запознае со контроверзната реалити учесничка Далила Драгојевиќ пред неколку години, кога беше учесник во реалното шоу „Парови“, каде што победи, а воедно го запозна и нејзиниот поранешен сопруг Дејан Драгојевиќ.

Далила потоа беше будно следена од публиката, преку една сезона на „Задруга“, каде многумина почнаа да ја поврзуваат со Стефан Кариќ, а таа и нејзиниот сопруг потоа побегнаа од реалното шоу, а потоа влегоа во Задруга 5 каде Далила јавно  изневеруваше. Јавноста почна навистина да зборува за промените на лицето на Далила, кои малку по малку дојдоа до израз.

Далила во една прилика истакна што се сменила на лицето, бидејќи како што вели, ништо не правела на своето тело.

“Ги средив усните, направив малку јаболчници и малку ботокс. Тоа е сè што излегува од  телото за шест месеци, а можете да го направите повторно ако сакате. Направив операција на носот поради девијација и имав коска што ја исправив Ниту ја скратив, ниту ја допрев лузната“, изјави Далила.

Покрај се, многумина знаат дека Далила имала и операција на усните, поради биополимерите кои прво ги нанела, а потоа зажалила.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Јутјуб

Останати вести од Радио Милева