Радио Милева
еве што се случуваше...

Приватна снимка од зад сцената на крунисувањето на кралот Чарлс (видео)

Приватна снимка од зад сцената на крунисувањето на кралот Чарлс (видео)

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон не пропуштија да го одбележат крунисувањето на кралот Чарлс Трети и кралицата Камила на својот официјален Инстаграм профил за разлика од делумното присуство на принцот Хари и отсуството на Меган.

Принцот и принцезата од Велс објавија приватна снимка на која се гледа што се случува зад сцената на церемонијата, која ја следеа милиони гледачи ширум светот.

Видеото започнува со снимки на кои семејството излегува од својот дом и се упатува кон Вестминстерската опатија.

Потоа наизменично се менуваат снимките од официјалната церемонија, каде што можеме да ги видиме принцот и принцезата како мавтаат од автомобилот, кралот и кралицата пред крунисувањето и целото кралско семејство собрано на познатиот балкон во Бакингемската палата.

„Каков ден. Ви благодариме на сите што го направија крунисувањето“, напишаа во описот на видеото.

фото: Инстаграм принтскрин/princeandprincessofwales

Останати вести од Радио Милева