Радио Милева

Пристигнаа со глисер: Први фотографии од пробата за свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин

Пристигнаа со глисер: Први фотографии од пробата за свадбата на Џастин Бибер и Хејли Болдвин
фото: дејлимејли

Џастин Бибер во септември претходната година се ожени со Хејли Болдвин, а по тој повод денеска организираат раскошна свадба и  прослава со нивното семејство и пријатели.

Прославата ќе биде во еден луксузен хоте во Јужна Каролина. Парот со глисер пристигна на местото каде ќе биде свадбата за да ја направи првата генерална проба пред официјално да започне прославата.

фото: крис бот/анди јохнстоне/даилумаил

Хејли беше облечена во кратко бело фустанче, а пејачот се појави во бела кошула и црни панталони.

фото: крис бот/анди јохнстоне/даилумаил

Местото кое го одбрале за проба е прекрасно, а масите се декорирани со цветни аранжмани, од таванот висат корпи со зеленило, а гостите уживаат во поглед кон река и природа.

фото: крис бот/анди јохнстоне/даилумаил

За потсетување, Хејли во саботата правеше моминска вечер.

фото: крис бот/анди јохнстоне/даилумаил

фото: крис бот/анди јохнстоне/даилумаил

фото: крис бот/анди јохнстоне/даилумаил

фото: крис бот/анди јохнстоне/даилумаил

фото: крис бот/анди јохнстоне/даилумаил

фото: крис бот/анди јохнстоне/даилумаил

Останати вести од Радио Милева